skip navigation

Peewee shutouts for 2019-20 season

Peewees - 2019-20

DATE GOALIE NAME TEAM LEVEL OPPONENT
FEBRUARY
Feb. 28 Hudson Smith Minnetonka Black B1 Eagan
Feb. 23 Caden Nelson Shakopee B2 Prior Lake Gold
Feb. 23 Brett Fink Lakeville North C New Ulm/Sleepy Eye
Feb. 22 Henry Charcut/Ari Sigelman Minneapolis Storm B2 Wayzata Yellow
Feb. 22 Elias Tomaska Woodbury B2 Inver Grove Heights
Feb. 22 Brett Fink Lakeville North C Mankato
Feb. 19 Henry Charcut/Ari Sigelman Minneapolis Storm Black B2 Osseo-Maple Grove
Feb. 17 Chase Bjorgaard Edina A New Prague
Feb. 16 Elias Tomaska Woodbury B2 Lakeville South
Feb. 13 Wyatt Giesen New Prague Cardinal C New Prague Black
Feb. 10 Tanner Edstrom White Bear Lake Black B1 New Richmond, Wis.
Feb. 9 Hudson Smith Minnetonka Black B1 Shakopee
Feb. 9 Tanner Edstrom White Bear Lake Black B1 Somerset
Feb. 9 Lawson Sadowski Cottage Grove B2 Eastview
Feb. 8 Wyatt Jonassen Virginia B Proctor
Feb. 7 Thomas Zerwas/Cooper Peterson Becker/Big Lake B1 Coon Rapids
Feb. 7 Logan Benson/Cade Monson Elk River C Coon Rapids
Feb. 5 Elias Tomaska Woodbury B2 Cottage Grove
Feb. 4 Wyatt Giesen New Prague Cardinal C Mankato
Feb. 2 Wyatt Jonassen Virginia B Anoka
Feb. 1 Henry Charcut/Ari Sigelman Minneapolis Storm Black B2 Duluth East White
Feb. 1 Reed Omvig Sauk Rapids B1 Wayzata
Feb. 1 Brayden Kurtis Rosemount Blue B2 Cottage Grove
Feb. 1 Chase Bjorgaard Edina A New Prague
Feb. 1 Niklas Huson Shakopee B1 Chaska/Chanhassen
JANUARY
Jan. 31 Henry Charcut/Ari Sigelman Minneapolis Storm Black B2 St. Michael-Albertville Gold
Jan. 29 Wyatt Carlson Andover B2 Anoka
Jan. 28 Lawson Sadowksi Cottage GRove B2 Inver Grove Heights
Jan. 28 Aiden Swift Blaine B1 Coon Rapids
Jan. 26 Nathan Pearson Burnsville/Apple Valley B2 Inver Grove Heights
Jan. 26 Wyatt Giesen New Prague Cardinal C Shakopee
Jan. 26 Cooper Roff Thief River Falls B Bagley
Jan. 26 Zak Smith Andover B2 Northern Edge
Jan. 25 Hudson Smith Minnetonka Black B1 Fargo Freeze Gray
Jan. 25 Anders Kreun Spring Lake Park C Forest Lake
Jan. 25 Wyatt Carlson Andover B2 Centennial
Jan. 24 Zak Smith Andover B2 Champlin Park
Jan. 23 Anders Kreun Spring Lake Park C Centennial
Jan. 22 Leo Gabriel White Bear Lake AA Elk River
Jan. 20 Cooper Roff Thief River Falls B Roseau
Jan. 19 Nathan Pearson Burnsville/Apple Valley B2 Blaine
Jan. 19 Anders Kreun Spring Lake Park C Cambridge/Isanti
Jan. 19 Logan Benson/Cade Monson Elk River C Farmington
Jan. 19 Cooper Peterson/Thomas Zerwas Becker/Big Lake B1 Marshall
Jan. 19 Nathan Pearson Burnsville/Apple Valley B2 Sibley
Jan. 19 Cooper Peterson/Thomas Zerwas Becker/Big Lake B1 Huron A
Jan. 18 Elias Tomaska Woodbury B2 Lakeville South
Jan. 18 Niklas Huson Shakopee B1 Ely
Jan. 18 Logan Benson/Cade Monson Elk River C Eden Prairie
Jan. 18 Bennett Wilmer Eden Prairie B1 Chaska/Chanhassen
Jan. 17 Ryley Falkenstein Mahtomedi C Eagan
Jan. 17 Tanner Edstrom White Bear Lake Black B1 Brookings Rangers
Jan. 17 Niklas Huson Shakopee B1 St. James-Kirkfield
Jan. 15 Sava Muller Minneapolis B1 OMG Black
Jan. 12 Cooper Roff Thief River Falls B Roseau
Jan. 12 Logan Blahnik Monticello B1 River Lakes
Jan. 12 Hudson Smith Minnetonka Black B1 Rosemount
Jan. 12 Tate Metcalf Bemidji AA Grand Rapids
Jan. 10 Andrew Sabin Wayzata Royal B2 Eastview
Jan. 9 Elias Tomaska Woodbury B2 Sibley
Jan. 8 Nathan Pearson Burnsville/Apple Valley B2 Farmington Black
Jan. 5 Tate Metcalf Bemidji AA Warroad
Jan. 5 Gavin Grose Blaine B1 Brainerd
Jan. 4 Tanner Edstrom White Bear Lake Black B1 Mounds View
Jan. 4 Hudson Smith Minnetonka Black B1 Jefferson
Jan. 2 Braeden Cooper Armstrong/Cooper A Wayzata
Jan. 2 Hudson Smith Minnetonka Black B1 Edina White
DECEMBER
Dec. 31 Logan Benson/Cade Monson Elk River C Champlin Park
Dec. 30 Oliver Scriver Edina A Wayzata
Dec. 29 Oliver Scriver Edina A Madison Capitals
Dec. 28 Wyatt Jonassen Virginia B2 Duluth Denfeld
Dec. 28 Wyatt Preteau Cloquet B Greenway
Dec. 23 Aiden Swift Blaine B1 Chisago Lakes
Dec. 23 Logan Benson Elk River C Coon Rapids
Dec. 22 Bennett Wilmer Eden Prairie B1 Shakopee
Dec. 22 Leo Gabriel White Bear Lake AA Spring Lake Park
Dec. 22 Niklas Huson Shakopee B1 Eden Prairie
Dec. 21 Ryley Falkenstein Mahtomedi C Roseville
Dec. 21 Tate Metcalf Bemidji AA Thief River Falls
Dec. 21 Nathan Pearson Burnsville/Apple Valley B2 Cottage Grove
Dec. 21 Wyatt Giesen New Prague Cardinal C Dodge County
Dec. 21 Tanner Edstrom White Bear Lake Black B1 Roseville
Dec. 15 Jacob Iallonardo Cloquet B Hermantown
Dec. 15 Nathan Pearson Burnsville/Apple Valley B2 Lakeville North
Dec. 15 Wyatt Jonassen Virginia B2 Greenway
Dec. 15 Niklas Huson Shakopee B1 White Bear Lake
Dec. 15 Caden Nelson Shakopee B2 Inver Grove Heights
Dec. 14 Caden Nelson Shakopee B2 Little Falls
Dec. 13 Sam Callier Shakopee B2 STMA
Dec. 8 Grady Cartony Mounds View/Irondale Gold C Roseville
Dec. 8 Jamis Halverson Cloquet AA Brainerd
Dec. 8 Wyatt Giesen New Prague C Edina Green
Dec. 8 Aiden Swift Blaine B1 Rogers
Dec. 8 Grant Gunlogson Morris-Benson Area B Little Falls
Dec. 7 Brady Krey Rogers AA Centennial
Dec. 7 William Combs Armstrong/Cooper B2 Brainerd White
Dec. 7 Gabe Burhite Cambridge-Isanti B1 Coon Rapids
Dec. 6 Lawson Sadowski Cottage Grove B2 Brainerd
Dec. 6 Zak Smith Andover B2 Chisago Lakes
Dec. 6 William Combs Armstrong/Cooper B2 Cambridge-Isanti
Dec. 6 Lawson Sadowski Cottage Grove B2 Cambridge
Dec. 6 Cooper Peterson/Thomas Zerwas Becker/Big Lake B1 Hutchinson
Dec. 5 Wyatt Giesen New Prague Cardinal C Jefferson
Dec. 4 Wyatt Carlson Andover B2 Blaine White
Dec. 1 Nathan Pearson Burnsville/Apple Valley Firehawks B2 Rosemount Green
Dec. 1 Cooper Roff Thief River Falls B Bemidji
Dec. 1 George Wilhelmi Champlin Park B1 Cambridge-Isanti
NOVEMBER
Nov. 30 Brady Krey Rogers AA Blaine
Nov. 30 Grady Cartony Mounds View/Irondale Gold C New Ulm
Nov. 30 Wyatt Giesen New Prague Cardinal C Brandon Valley
Nov. 30 George Wilhelmi Champlin Park B1 Chisago Lakes
Nov. 29 Wyatt Giesen New Prague Cardinal C Sioux Falls
Nov. 27 Aiden Swift Blaine B1 Cambridge-Isanti
Nov. 24 Nate Altepeter Red Lake Falls A Fargo Navy
Nov. 24 Niklas Huson Shakopee B1 Prior Lake/Savage Navy
Nov. 24 Brady Krey Rogers AA Elk River
Nov. 24 Carter Reintjes St. Peter C Rochester Yellow
Nov. 24 George Wilhelmi Champlin Park B1 Spring Lake Park
Nov. 24 Cooper Peterson/Thomas Zerwas Becker/Big Lake B1 Coon Rapids
Nov. 21 George Wilhelmi Champlin Park B1 Andover
Nov. 20 George Wilhelmi Champlin Park B1 Coon Rapids
Nov. 19 Aiden Swift Blaine B1 Coon Rapids
Nov. 18 Gavin Grose Blaine B1 Chisago Lakes
Nov. 17 Carter Reintjes St. Peter C Dodge County
Nov. 17 Tanner Edstrom White Bear Lake Black B1 Spring Lake Park
Nov. 17 Wyatt Carlson Andover B2 Mora
Nov. 16 Wyatt Giesen New Prague Cardinal C Edina White
Nov. 16 Reed Omvig Sauk Rapids B1 River Lakes
Nov. 16 Bennett Wilmer Eden Prairie B1 Waconia
Nov. 16 Tanner Edstrom White Bear Lake Black B1 Champlin Park
Nov. 15 Lawson Sadowksi Cottage Grove B2 Anoka
Nov. 13 Isaac Winkler Hopkins Purple B2 Minneapolis Purple
Nov. 10 Sava Muller Minneapolis Storm B1 Lakeville North
Nov. 10 Ryan Melsha Armstrong/Cooper A Orono
Nov. 9 Leo Gabriel White Bear Lake AA Mounds View
Nov. 9 Tanner Edstrom White Bear Lake Black B1 New Richmond, Wis.
Nov. 5 Hudson Smith Minnetonka Black B1 Blaine
Nov. 4 Sava Muller Minneapolis Storm B1 Osseo-Maple Grove
Nov. 3 Tanner Edstrom White Bear Lake Black B1 Roseau
Nov. 3 Hudson Smith Minnetonka Black B1 Edina Green
Nov. 3 Lawson Sadowski Cottage Grove B2 Hastings
Nov. 2 William Johnson Edina Green B2 Prior Lake Gold
Nov. 2 Cooper Peterson Becker/Big Lake B1 Little Falls
OCTOBER
Oct. 27 Hudson Smith Minnetonka Black B1 Wayzata Blue
Oct. 25 Hudson Smith Minnetonka Black B1 OMG White