skip navigation

Squirt shutouts for 2018-19 season

Squirts - 2018-19 season

DATE GOALIE NAME TEAM LEVEL OPPONENT
MARCH
March 10 Nolan Lamoureux/Luka Papacek Lakeville South Crimson C Eastview Blue
March 9 William Johnson Edina Green B2 Prior Lake/Savage Gold
March 9 Connor Messer Prior Lake Navy C Prior Lake Gold
March 8 Nathan Pearson Burnsville/Apple Valley Firehawks Grey C Rosemount Gold
March 6 Jon Parrington Chaska/Chanhassen Gold B1 Chaska/Chanhassen Purple
March 6 Connor Messer Prior Lake Navy C Chaska/Chanhassen Purple
March 5 Ari Sigelman/Henry Charcut Minneapolis Orange B1 Wayzata Gold
March 4 Collin Mieras North Metro C OMGHA White
March 3 Amelia Ranfranz Rochester C1 Rochester C4
March 2 Draven Wirth Red Lake Falls B East Grand Forks Black
March 2 Jack Frien Jefferson B2 Eden Prairie B1
March 1 Johnny Abercrombie Chaska-Chanhassen C Kennedy-Richfield
FEBRUARY
Feb. 28 William Johnson Edina Green B2 Farmington
Feb. 26 William Johnson Edina Green B2 Minnetonka Blue
Feb. 25 Jack Frein Jefferson B2 Minnetonka Black
Feb. 24 Nolan Lamoureux Lakeville South Crimson C Cottage Grove
Feb. 24 Peter Jewett Minnetonka A Stillwater
Feb. 23 Logan Avery Shakopee Red C Chaska/Chanhassen Black
Feb. 23 Nathan Pearson Burnsville/Apple Valley Firehawks Grey C Sibley Area Red
Feb. 23 Henry Charcut/Ari Sigelman Minneapolis Orange B1 Osseo Maple Grove Black
Feb. 23 Zachary Bohan Rochester SIlver B Rochester Gray
Feb. 23 Andrew Sabin Wayzata Yellow B2 Minneapolis White
Feb. 22 Peter Jewett Minnetonka A Farmington
Feb. 22 Collin Mieras North Metro C Orono
Feb. 22 Kaleb Procaccini/Noalin Nordass Apple Velley/Burnsville Firehawks Gold C Monticello
Feb. 19 Kaleb Procaccini/Noalin Nordaas Apple Velley/Burnsville Firehawks Gold C Rosemount Green
Feb. 17 Tucker Tatge Becker-Big Lake B1 Chisago Lakes
Feb. 16 Nathan Dickinson Eden Prairie B1 Moorhead Orange
Feb. 16 William Johnson Edina Green B2 Prior Lake/Savage Gold
Feb. 16 Henry Charcut/Ari Sigelman Minneapolis Orange B1 North Metro
Feb. 16 Gustaf Kindstrand II Silver Bay B Hayward Hurricanes
Feb. 16 Zachary Bohan Rochester Silver B Onalaska, Wis.
Feb. 16 Alex Golla Minneapolis Storm White B2 Wayzata White
Feb. 13 Jake Iwan Hopkins B1 St. Louis Park
Feb. 11 Max Worthington CCHA Purple B1 CCHA Gold
Feb. 10 Anthony Simons Waconia C Chaska-Chanhassen Gold
Feb. 10 Connor Johnson Farmington C South St. Paul
Feb. 9 George Sill Edina White A Austin
Feb. 9 Jack Frein Jefferson B2 Kennedy
Feb. 9 Connor Messer Prior Lake C New Prague
Feb. 9 Andrew Sabin Wayzata Yellow B2 Minneapolis Black
Feb. 8 Jacob Rousell Becker/Big Lake B2 Fargo Freeze Orange
Feb. 5 Ashton Austin Edina Green A New Prague
Feb. 3 Tucker Tatge Becker-Big Lake B1 Mora
JANUARY
Jan. 31 Nathan Dickinson Eden Prairie B1 Waconia
Jan. 30 Komis Marx Minneapolis Orange C North Metro
Jan. 29 Andrew Sabin Wayzata Yellow B2 Osseo Maple Grove Maroon
Jan. 28 Henry Charcut/Ari SIgelman Minneapolis Orange B1 St. Louis Park
Jan. 26 Collin Mieras North Metro C Inver Grove Heights
Jan. 26 Aiden Skotterud Minneapolis Storm Purple C Cooper/Amrstrong
Jan. 26 George Sill Edina White A Rogers
Jan. 26 Draven Wirth Red Lake Falls B Grafton, ND
Jan. 25 Chase Bjorgaard Edina White A Rochester Red
Jan. 25 Hudson Smith Minnetonka A Elk River
Jan. 25 Andrew McQuillan Jefferson Blue C Edina Black
Jan. 20 Anthony Simons Waconia C Minnetonka Blue
Jan. 20 Wyatt Carlson Andover B1 Anoka
Jan. 20 Hudson Smith Minnetonka A Jefferson
Jan. 19 Hayden Merry Cambridge-Isanti B2 Andover
Jan. 19 Logan Avery Shakopee Red C Osseo-Maple Grove Black
Jan. 19 Preston Reierson Coon Rapids A Anoka
Jan. 19 Aiden Swift Blaine White B1 Northern Lakes
Jan. 18 Andrew Sabin Wayzata Yellow B2 Windom
Jan. 16 George Sill Edina White A Jefferson
Jan. 16 Collin Mieras North Metro C Wayzata
Jan. 16 Jack Frien Jefferson B2 Edina White
Jan. 15 William Johnson Edina Green B2 Edina Black
Jan. 13 Logan Avery Shakopee Red C Albert Lea
Jan. 13 Collin Mieras North Metro C Hopkins
Jan. 13 Jack Frien Jefferson B2 Tartan
Jan. 13 Jackson Juhlin Blaine Blue C Anoka
Jan. 12 Draven Wirth Red Lake Falls B Fargo Angel's
Jan. 12 Jack Frien Jefferson B2 Owatonna
Jan. 12 Bennett Halverson Orono B1 St. Louis Park
Jan. 12 Wyatt Sander White Bear Lake Orange B1 Rosemount
Jan. 12 Jack Frien Jefferson B2 Wayzata
Jan. 11 Nathan Pearson Burnsville/Apple Valley Firehawks Grey C Inver Grove Heights
Jan. 11 Andrew McQuillan Jefferson Blue C Mounds View-Irondale
Jan. 11 Noalin Nordaas/Kaleb Procaccini Apple Valley/Burnsville Firehawks Gold C JCNSP
Jan. 11 Jack Frien Jefferson B2 New Prague
Jan. 6 Grady Cartony Mounds View-Irondale Gold C Somerset, WIs.
Jan. 6 Zachary Bohan Rochester Silver B2 Rochester Gold
Jan. 6 William Johnson Edina Green B2 Prior Lake Gold
Jan. 5 Henry Roe Minneapolis Storm White B2 Minneapolis Storm Black
Jan. 5 Nathan Pearson Burnsville/Apple Valley Firehawks Grey C Woodbury Black
Jan. 5 Henry Roe Minneapolis Storm White B2 Armstrong/Cooper
Jan. 5 Derek Rokotz St. Cloud A Marshall
Jan. 5 Caden Nelson Shakopee B1 Burnsville/Apple Valley Firehawks
Jan. 5 Preston Reierson Coon Rapids A Champlin Park
Jan. 5 William Johnson Edina Green B2 Anoka
Jan. 4 William Johnson Edina Green B2 Minneapolis White
DECEMBER
Dec. 30 Collin Kabacinski Cottage Grove Black C South St. Paul
Dec. 29 Max Worthington CCHA Purple B1 Burnsville/Apple Valley
Dec. 29 Conner Johnson Farmington C South St. Paul
Dec. 28 DJ McClintic St. Michael-Albertville Blue B1 Cottage Grove
Dec. 27 Aiden Swift Blaine White B1 Champlin Park
Dec. 26 Gus Foster Orono B1 North Metro
Dec. 23 Henry Kopp Apple Valley/Burnsville Firehawks A Lakeville North
Dec. 22 Maverick Kuhl Wayzata Blue B1 Minneapolis Orange
Dec. 22 Jacob Roussell Becker/Big Lake B2 Chisago Lakes Green
Dec. 22 Jake Iwan Hopkins B1 Wayzata Gold
Dec. 22 Aiden Swift Blaine White B1 Blaine Blue
Dec. 21 Jake Iwan Hopkins B1 Osseo-Maple Grove White
Dec. 20 Chase Bjorgaard Edina White A New Prague
Dec. 19 Henry Charcut/Ari Sigelman Minneapolis Storm Orange B1 North Metro
Dec. 16 Max Klassen Becker/Big Lake Eagles C City of Lakes Titans - Minneapolis
Dec. 16 Nathan Pearson Burnsville/Apple Valley Firehawks Grey C South St. Paul
Dec. 16 Casey Pearson Prior Lake Navy B2 Minnetonka Blue
Dec. 16 Jackson Juhlin Blaine Blue C Northern Edge
Dec. 16 Zachary Bohan Rochester SIlver B2 Pine City
Dec. 16 Logan Avery Shakopee Red C Minnetonka Blue
Dec. 15 Tucker Tatge Becker/Big Lake B1 Blaine Blue
Dec. 15 Max Klassen Becker/Big Lake Eagles C Austin
Dec. 15 Henry Kopp Apple Valley/Burnsville Firehawks A Omaha Jr. Lancers
Dec. 15 Jack Frein Jefferson B2 Chaska/Chanhassen Purple
Dec. 15 Andrew McQuillan Jefferson C New Prague
Dec. 15 Issac Scranton RYHA Gold B Hutchinson
Dec. 14 Owen Lunneborg Jefferson A New Prague
Dec. 12 Brendan Lavender Wayzata Royal B2 Armstrong-Cooper
Dec. 12 Nolan Porter Spring Lake Park A Blaine
Dec. 9 DJ McClintic St. Michael-Albertville Blue B1 Hutchinson
Dec. 9 Jack Frein Jefferson B2 Mounds View/Irondale
Dec. 9 Andrew Sabin Wayzata Yellow B2 Minneapolis White
Dec. 8 Hudson Smith Minnetonka A Eden Prairie
Dec. 8 William Johnson Edina Green B2 Roseau
Dec. 8 Henry Kopp Apple Valley/Burnsville Firehawks A JCNSP
Dec. 8 Nolan Lamoureux Lakeville South Crimson C Delano
Dec. 8 Jack Frein Jefferson B2 St. Michael-Albertville
Dec. 8 Casey Pearson Prior Lake Navy B2 Orono
Dec. 8 Carter Reintjes LeSueur/St. Peter C New Ulm
Dec. 7 Lincoln Truax Delano C Edina Black
Dec. 7 Colin Hoolihan North Metro B1 St. Cloud
Dec. 7 Jack Frein Jefferson B2 Prior Lake
Dec. 7 Owen Lunneborg Jefferson A Mounds View
Dec. 7 Jake Iwan Hopkins B1 Warroad
Dec. 6 Logan Avery Shakopee Red C Eden Prairie
Dec. 5 Chase Sapletal Rosemount Blue C Johnson/Como
Dec. 2 Matthew Fox Stillwater Black B1 New Richmond
Dec. 2 Owen Lunneborg Jefferson A Waconia
Dec. 2 William Johnson Edina Green B2 Minnetonka Black
Dec. 1 Logan Avery Shakopee Red C Champlin Park
Dec. 1 Zachary Bohan Rochester Silver B2 Rochester Gold
Dec. 1 Jacob Weiand St. Mary's Point C Rosemount Blue
Dec. 1 Andrew Sabin Wayzata Yellow B2 Armstrong-Cooper
Dec. 1 Owen Lunneborg Jefferson A Prior Lake
Dec. 1 Johnny Abercrombie Chaska-Chanhassen C Minnetonka
NOVEMBER
Nov. 25 Owen Lunneborg Jefferson A Rosemount Green
Nov. 24 Max Worthington CCHA Purple B1 Mankato Grey
Nov. 24 Wyatt Carlson Andover B1 Rogers Black
Nov. 24 Aiden Swift Blaine White B1 Wayzata
Nov. 24 Tyler Jackson Minnetonka Black B2 Anoka White
Nov. 24 Owen Lunneborg Jefferson A Sibley
Nov. 23 Collin Mieras North Metro C Rosemount
Nov. 23 Tysen Hermann Chaska-Chanhassen B2 Anoka
Nov. 23 Jack Frein Jefferson B2 Wayzata
Nov. 23 Henry Charcut/Ari Sigelman Minneapolis Storm Orange B1 Blaine
Nov. 18 Colin Hoolihan North Metro B1 St. Louis Park
Nov. 18 Jake Iwan Hopkins B1 Armstrong/Cooper
Nov. 16 Brendan Lavender Wayzata Royal B2 Wayzata Yellow
Nov. 15 Aiden Swift Blaine White B1 Spring Lake Park
Nov. 14 Jake Iwan Hopkins B1 Wayzata Blue
Nov. 13 Collin Mieras North Metro C Orono
Nov. 13 Lincoln Truax Delano Orange B2 Minneapolis Purple
Nov. 11 Easton Paynter Elk River C Northern Edge
Nov. 11 Owen Schuster Delano Orange B2 Hutchinson
Nov. 11 Jackson Juhlin Blaine Blue C Centennial
Nov. 10 Noah Duerr STMA Gold B1 Hutchinson