skip navigation

12 & Under Girls Shutouts for 2019-20 season

12 & under girls - 2019-20 season

DATE NAME TEAM LEVEL OPPONENT
MARCH
March 1 Avery Miller Rosemount A Minnetonka
March 1 Allison Olson OMGHA A Alexandria
FEBRUARY
Feb. 29 Zoe Rimstad Bloomington A Buffalo
Feb. 29 Zoe Rimstad Bloomington A Albert Lea
Feb. 28 Allison Olson OMGHA A Brainerd-Little Falls
Feb. 22 Avery Miller Rosemount A Eagan/Inver Grove Heights
Feb. 20 Avery Miller Rosemount A Woodbury
Feb. 16 Allison Olson OMGHA A Minneapolis
Feb. 16 Avery Miller Rosemount A Sibley
Feb. 15 Brycelynn Heber HIbbing B Grand Rapids
Feb. 9 Helen Sautter Minneapolis B2 Stillwater
Feb. 9 Alayna Adamez Cottage Grove Green B Duluth
Feb. 8 Brycelynn Heber Hibbing B International Falls
Feb. 7 Veronica Hubbard Eagan/Inver Grove B Sauk Rapids/Sartell
Feb.1 Avery Miller Rosemount A Apple Valley/Burnsville
Feb. 1 Janelle Quast Litchfield-Dassel Cokato B North Wright County White
JANUARY
Jan. 26 Allison Olson OMGHA A Burnsville/Apple Valley
Jan. 25 Nicole Schumm St. Michael-Albertville B Buffalo
Jan. 25 Allison Olson OMGHA A Forest Lake
Jan. 25 Avery Miller Rosemount A Thunder Bay
Jan. 22 Olyvia Foth CPCR B Princeton
Jan. 19 Olyvia Foth CPCR B Centennial
Jan. 19 Avery Miller Rosemount A Lakeville
Jan. 18 Madilyn Crabtree Cottage Grove B North Wright County
Jan. 18 Allison Olson OMGHA A Woodbury
Jan. 17 Veronica Hubbard Eagan/Inver Grove Heights A River Falls/Baldwin
Jan. 17 Brycelynn Heber HIbbing B Rosemount
Jan. 16 Janelle Quast Litchfield-Dassel-Cokato B St. Cloud
Jan. 16 Avery Miller Rosemount A Bloomington
Jan. 13 Helen Sautter Minneapolis B2 Bloomington
Jan. 12 Katarina Rice NWC Riverhawks B1 Brainerd
Jan. 12 Lauren VanVickle Sauk Rapids/Sartell B NWC
Jan. 12 Alyana Adamez Cottage Grove Green B Hastings
Jan. 11 Avery Miller Rosemount A Cottage Grove
Jan. 11 Ericah Folden Brainerd A East Grand Forks
Jan. 11 Brycelynn Heber Hibbing B Two Harbors
Jan. 10 Katarina Rice NWC Riverhawls B1 Chaska/Chanhassen
Jan. 10 Ericah Folden Brainerd A Mankato
Jan. 8 Veronica Hubbard Eagan/Inver Grove Green A Lakeville White
Jan. 7 Olyvia Foth CPCR B Anoka/Rogers Black
Jan. 5 Avery Miller Rosemount A Northfield
Jan. 5 Ericah Folden Brainerd A Duluth
Jan. 4 Danika Terrell Prior Lake/Savage B Waconia
Jan. 4 Ana Ojala Rosemount Blue B Farmington
Jan. 4 Janelle Quast Litchfield-Dassel-Cokato B Hudson, Wis.
Jan. 3 Helen Sautter Minneapolis B Orono-Westonka
DECEMBER
Dec. 30 Avery Miller Rosemount A Eagan
Dec. 29 Veronica Hubbard Eagan/Inver Grove Green A Farmington
Dec. 29 Olyvia Foth CPCR B Cambridge/Isanti
Dec. 28 Ana Ojala Rosemount Blue B Hastings
Dec. 28 Lauren VanVickle Sauk Rapids/Sartell B Brainerd/Little Falls
Dec. 28 Nicole Schumm North Wright County B Duluth Ice Breakers
Dec. 27 Olyvia Foth CPCR B Pine City/Mora
Dec. 22 Ericah Folden Brainerd A Moorhead
Dec. 21 Veronica Hubbard Eagan/Inver Grover Heights Green A Sibley Area
Dec. 21 Addison Larson St. Paul/Roseville Red B2 St. Paul/Roseville Black
Dec. 21 Ericah Folden Brainerd A Elk River
Dec. 20 Avery Miller Rosemount A Park-Cottage Grove
Dec. 16 Veronica Hubbard Eagan/Inver Grove Green A South St. Paul
Dec. 15 Faith Humphrey Dodge County B Mankato
Dec. 15 Addison Larson St. Paul/Roseville Red B2 Hudson
Dec. 14 Ana Ojala Rosemount Blue B Cottage Grove
Dec. 14 Ericah Folden Brainerd A East Grand Forks
Dec. 12 Avery Miller Rosemount A Apple Valley-Burnsville
Dec. 11 Elie Hancock OMGHA A Wayzata
Dec. 8 Elie Hancock OMGHA A Centennial
Dec. 8 Nicole Schumm North Wright County B Cottage Grove
Dec. 8 Ana Ojala Rosemount Blue B Stillwater
Dec. 7 Avery Miller Rosemount A Thunder Bay
Dec. 7 Ana Ojala Rosemount Blue B Centennial
Dec. 7 Elie Hancock OMGHA A Elk River
Dec. 6 Avery Miller Rosemount A Mahtomedi
Dec. 6 Ana Ojala Rosemount Blue B Thunder Bay
Dec. 3 Olyvia Foth CPCR B Anoka/Rogers White
Dec. 1 Katarina Rice North Wright County Red B1 Sartell
Dec. 1 Ana Ojala Rosemount Blue B Lakeville White
NOVEMBER
Nov. 30 Avery Miller Rosemount A Sibley
Nov. 29 Ana Ojala Rosemount Blue B Sibley Area
Nov. 24 Faith Humphrey Dodger County B Winona
Nov. 23 Avery Miller Rosemount A Grand Forks, ND
Nov. 23 Elie Hancock OMGHA A Wayzata
Nov. 23 Ericah Folden Brainerd A Bemidji
Nov. 22 Avery Miller Rosemount A Grand Rapids
Nov. 21 Allison Olson OMGHA A Minneapolis
Nov. 19 Ana Ojala Rosemount Blue B Rosemount Green
Nov. 17 Veronica Hubbard Eagan/Inver Grove Green A White Bear Lake Orange
Nov. 17 Ericah Folden Brainerd A Grand Rapids
Nov. 17 Ana Ojala Rosemount Blue B Prior Lake
Nov. 16 Avery Miller Rosemount A Hastings
Nov. 16 Olyvia Foth CPCR B Bismarck
Nov. 16 Rylee Lorton Eden Prairie A Elk River
Nov. 16 Brycelynn Heber Hibbing B BLSP
Nov. 16 Ericah Folden Brainerd A Crookston
Nov. 12 Rylee Lorton Eden Prairie A Shakopee
Nov. 10 Veronica Hubbard Eagan/Inver Grove Green A Lakeville White
Nov. 10 Savannah Blohowiak Chaska/Chanhassen B2 Shakopee
Nov. 9 Ana Ojala Rosemount Blue B South St. Paul
Nov. 9 Rylee Lorton Eden Prairie A Bloomington
Nov. 9 Ericah Folden Brainerd A Duluth
Nov. 6 Allison Olson OMGHA A Wayzata
Nov. 3 Ana Ojala Rosemount Blue B Sibley Area
Nov. 2 Brycelynn Heber Hibbing B Grand Rapids
Nov. 2 Wynter Cunningham Stillwater Red B2 Roseville/St. Paul Blue
OCTOBER
Oct. 28 Alayna Adamez Cottage Grove Green B Hastings
Oct. 27 Helen Sautter Minneapolis Storm B2 Cottage Grove B
Oct. 27 Faith Humphrey Dodge County B Rochester Black