skip navigation

10 & Under Shutouts for 2021-22 season

10 & Under - 2021-22 season

DATE GOALIE NAME TEAM LEVEL OPPONENT
MARCH
March 4 Clara Friant Chaska/Chanhassen B1 Minnetonka Black
March 3 Clara Hendrickson Eden Prairie A Bloomington
FEBRUARY
Feb. 27 Payton Amendola Eden Prairie B2 Chaska/Chanhassen
Feb. 27 Leisel Kahlhamer Thief River Falls A WIllmar
Feb. 26 Payton Amendola Eden Prairie B2 Bloomington White
Feb. 26 Leisel Kahlhamer Thief River Falls A Hutchinson
Feb. 20 Sydney Aylward Brainerd B Northern Lakes
Feb. 19 Hazel Werry Edina A Prior Lake
Feb. 19 Megan Delarwelle Bloomington Blue B2 Chaska/Chanhassen
Feb. 16 Payton Amendola Eden Prairie B2 Shakopee
Feb. 15 Hazel Werry Edina A Minnetonka
Feb. 15 Keeley Kohnen Minnetonka Black B1 New Prague
Feb. 12 Sydney Aylward Brainerd B Alexandria
Feb. 6 Payton Amendola Eden Prairie B2 Buffalo Black
Feb. 6 Hazel Werry Edina A Blaine
Feb. 6 Sydney Aylward Brainerd B Hibbing
Feb. 5 Emma Sorenson North Wright County Red B Chaska/Chanhassen
Feb. 5 Emma Sorenson North Wright County Red B Bloomington
Feb. 5 Keeley Kohnen Minnetonka Blue B1 Fargo N.D.
Feb. 5 Payton Amendola Eden Prairie B2 Chaska/Chanhassen
Feb. 4 Emma Sorenson North Wright County Red B Anoka/Rogers
Feb. 2 Lola Lamparske Orono/Westonka B2 Osseo-Maple Grove
Feb. 1 Annika Bjorklund Bloomington Blue B2 Bloomington White
JANUARY
Jan. 30 Lola Lamparske Orono/Westonka B2 Wayzata
Jan. 29 Julia Robinson Chaska/Chanhassen B2 Eden Prairie
Jan. 29 Sydney Aylward Brainerd B Northern Lakes
Jan. 29 Zoe Lewis Shakopee B1 Cloquet
Jan. 29 Brenna Senne Waconia B2 Shakopee
Jan. 29 Emma Sorenson North Wright County Red B Buffalo
Jan. 28 Leah Lavender Wayzata Blue B1 Delano
Jan. 28 Lola Lamparske Orono/Westonka B2 Osseo-Maple Grove
Jan. 23 Ava Palmer Waconia B1 Edina Green
Jan. 23 Hazel Werry Edina A Bloomington
Jan. 23 Emma Sorenson North Wright County Red B North Wright County White
Jan. 23 Leah Lavender Wayzata Blue B1 West Fargo, N.D.
Jan. 23 Keeley Kohnen Minnetonka Blue B1 Orono-Westonka Black
Jan. 23 Makenna Kehr Farmington A Hastings
Jan. 23 Lola Lamparske Orono/Westonka B2 Shakopee
Jan. 22 Keeley Kohnen Minnetonka Blue B1 West Fargo, ND
Jan. 22 Lola Lamparske Orono/Westonka B2 Waconia
Jan. 22 Sydney Aylward Brainerd B Minnetonka Blue
Jan. 22 Makenna Kehr Farmington A Lakeville
Jan. 20 Hazel Werry Edina A Prior Lake
Jan. 17 Alyssa Sandquist Hastings B1 Cottage Grove
Jan. 15 Annika Bjorklund Bloomington Blue B2 Rosemount
Jan. 11 Leah Lavender Wayzata Blue B1 Armstrong/Cooper Red
Jan. 11 Keeley Kohnen Minnetonka Blue B1 New Prague
Jan. 10 Megan Delarwelle Bloomington Blue B2 Shakopee
Jan. 9 Ava Palmer Waconia B1 Minnetonka Blue
Jan. 9 Keeley Kohnen Minnetonka B1 New Prague
Jan. 9 Poppy Carlson Minnetonka A Saint Paul Capitals
Jan. 8 Brenna Senne Waconia B2 Albert Lea
Jan. 8 Payton Amendola Eden Prairie B2 Cottage Grove
Jan. 7 Poppy Carlson Minnetonka A Eden Prairie
Jan. 7 Brenna Senne Waconia B2 Omaha, Nebraska
Jan. 2 Leah Lavender Wayzata Blue B1 Osseo/Maple Grove Whie
Jan. 2 Brenna Senne Waconia B2 Bloomington White
Jan. 2 Liesel Kahlhamer Thief River Falls A Crookston
Jan. 2 Ava Palmer Waconia B1 New Prague
DECEMBER
Dec. 31 Hazel Werry Edina A Hastings
Dec. 31 Keeley Kohnen Minnetonka B1 Mankato
Dec. 30 Hazel Werry Edina A Andover
Dec. 20 Ava Palmer Waconia B1 Minnetonka Blue
Dec. 19 Liesel Kahlhamer Thief River Falls A Bemidji
Dec. 18 Sydney Aylward Brainerd B Fergus Falls
Dec. 18 Sydney Aylward Brainerd B Alexandria
Dec. 18 Brenna Senne Waconia B2 Chaska/Chanhassen
Dec. 15 Makenna Kehr Farmington A Inver Grove Heights
Dec. 15 Keeley Kohnen Minnetonka Blue B1 Minnetonka Black
Dec. 12 Liesel Kahlhamer Thief River Falls A Elk River
Dec. 11 Poppy Carlson Minnetonka A Bloomington
Dec. 11 Liesel Kahlhamer Thief RIver Falls A Inver Grove Heights/Eagan
Dec. 5 Sydney Aylward Brainerd B West Fargo
Dec. 5 Emma Sorenson North Wright County Red B Buffalo
Dec. 5 Myle Rasmussen Hastings B2 Cottage Grove
Dec. 5 Mikayla Pink Shakopee A Willmar
Dec. 4 Sydney Aylward Brainerd B Crookston
Dec. 3 Payton Amendola Eden Prairie B2 Prior Lake/Savage
Dec. 3 Poppy Carlson Minnetonka A Eden Prairie
Dec. 2 Lola Lamparske Orono/Westonka B2 Hopkins/Park
NOVEMBER 2021
Nov. 28 Sophya Velasquez Chaska/Chanhassen B2 Cottage Grove
Nov. 27 Isla Dombrovski Eastview/Apple Valley/Burnsville B1 Hastings
Nov. 20 Makenna Kehr Farmington A Bloomington
Nov. 20 Brenna Senne Waconia B2 Hopkins/Park
Nov. 20 Emma Sorenson North Wright County Red B Minneapolis
Nov. 20 Emma Sorenson North Wright County Red B Woodbury
Nov. 14 Savannah Goodmanson Centennial/Spring Lake Park B2 Anoka
Nov. 13 Poppy Carlson Minnetonka A Orono/Westonka
Nov. 6 Leah Lavender Wayzata Blue B1 North Wright County White
Nov. 5 Payton Amendola Eden Prairie B2 Valkyries